Poradniki

Wprowadzenie do hodowli patyczaków

Hodowla patyczaków jest łatwym zajęciem. Znakomicie nadaję się dla dzieci, które mogą się zainteresować biologią, oraz wyrobić w sobie pozytywne cechy empatii i odpowiedzialności za inne życie. Zwłaszcza jeżeli w przyszłości chcielibyśmy kupić im większe zwierze.


Zupełnie nowe doświadczenie

Owady te różnią się od typowych zwierząt domowych, pomimo stosunkowo krótkiego okresu życia, ich rozmnażanie jest bardzo proste. Wystarczy zebrać kilka jaj i umieścić w inkubatorze, który można zbudować z domowych przedmiotów w 15 min. Opieka rodzicielska praktycznie nie występuje, a małe straszyki spokojnie sobie poradzą jeżeli tylko zapewnimy im takie warunki, jak rodzicom. Tym sposobem możemy cieszyć się ich obecnością tak długo, jak się nam to tylko podoba.

Wszystko w jednym miejscu

W dziale z podstawami znajdziecie Państwo informacje na temat prowadzenia własnego terrarium ze straszykami, od pożywienia do samodzielnego rozmnażania. Radzimy zapoznać się z nimi przed sprawieniem sobie owada, po lekturze podstaw, spokojnie każdy poradzi sobie nawet z trudniejszymi okazami. Osobą pierwszy raz zderzającym się z terrarystką, polecamy na początek „najważniejsze informacje”.

W artykułach dla zaawansowanych zamieszczamy poradniki dla osób chcących zajmować się straszykami bardziej profesjonalnie.

Z kolei w dziale opisy gatunków znajdują się szczegółowe informacje o poszczególnych rodzajach straszyków i patyczaków, wraz z obszernymi galeriami.


Podstawy:

Zaawansowane

Opisy gatunków

 


Hodowla patyczaków - obrazek